Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Tabaluga"

ul. Rocha Kowalskiego 59a
05-270 Marki

Niepubliczne Przedszkole "Tabaluga"

ul. Bohaterów Ossowa 1C
05-230 Kobyłka
tel. 732-777-700

Aktualnie jesteś na stronie:

Burmistrz Kobyłek czyta naszym dzieciom

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” z burmistrzem Kobyłki.

Jak powszechnie wiadomo głośne czytanie dziecku odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju jak i wychowaniu człowieka, mówi się, że ćwiczy pamięć, zaspokaja potrzeby emocjonalne, poprawia koncentrację, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim kształtuje na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy.

W naszym przedszkolu skupiamy się między innymi na szerzeniu nawyków czytelniczych wśród dzieci. Nauczyciele codziennie czytają dzieciom podczas odpoczynku, a także prowadzą zajęcia z bajkoterapii. Aby móc w szczególny sposób pokazać przedszkolakom, jak ważne jest czytanie książek do akcji zapraszamy również rodziców, którzy odwiedzają nas by móc poczytać dzieciom bajki. Daje to poczucie bezpieczeństwa, wzmacnia autorytet rodzica a także buduje odpowiednie relacje między przedszkolem a rodzicami.

Do naszej akcji włączył się również Burmistrz Miasta Kobyłka – pan Robert Roguski. W dniu 21 kwietnia wraz z przedstawicielką Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji – panią Gabrielą Gural, odwiedził naszą placówkę aby przeczytać dzieciom wybrane wiersze „Słowik” i „Rzepka” oraz fragment książki pt. ”Dlaczego oczy kota świecą w nocy?”. Po zakończonym czytaniu wspólnie mogliśmy porozmawiać o przeczytanych treściach, a także opowiedzieć kilka zdań o naszym życiu codziennym i trwającym  projekcie „tydzień bez zabawek”, który okazał się wyjątkowym wydarzeniem szczególnie dla dzieci. Z półek zniknęły wszystkie zabawki, a na ich miejsce pojawiły się zupełnie inne, zrobione własnoręcznie z produktów przeznaczonych do recyklingu. Pan Burmistrz również wziął udział w zabawach naszymi nowymi zabawkami i jak sam powiedział, bardzo mu się ten pomysł spodobał. Opowiedział nam także po krótce o swojej pracy, a żeby pokazać, jak wygląda gabinet i cały urząd miasta zaprosił nas w odwiedziny, z czego oczywiście w najbliższym czasie skorzystamy.

Na koniec wręczyliśmy podziękowania Panu Burmistrzowi, dzieci dostały słodycze i książkę ze specjalnymi podziękowaniami i życzeniami pt. „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?” oraz wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Było nam niezmiernie miło gościć w naszym przedszkolu tak ważnych gości. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny, mile spędzony czas i upominki. Więcej zdjęć można obejrzeć na naszej stronie FB (klik).

NASZE PLACÓWKI
  • Niepubliczne Przedszkole Nr 18 "Tabaluga" w Markach
  • Niepubliczne Przedszkole Nr 26 "Tabaluga II" w Markach
  • Niepubliczny Żłobek Nr 2 "Tabaluga" w Markach